Kosmetologia Estetyczna

IPL (Intense Pulse Light)

Impulsowe źródło światła to nowość zaliczana do rodziny laserów choć właściwie nie jest laserem w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Przy zabiegu stosuje się długość fal świetlnych, które uzyskuje się dzięki użyciu specjalnych wymiennych filtrów wmontowanych w lampę emitującą światło. Technika ta umożliwia wszechstronne zastosowanie IPL do:

 • zamykania naczynek
 • likwidacji przebarwień
 • usuwania owłosienia
 • fotoodmładzania skóry

Usuwanie zmian naczyniowych:

Jedyny zabieg wykonywany za pomocą IPL po którym mogą wystąpić dużego stopnia zaczerwienienie lub zasinienie skóry. Nasilenie uzależnione jest od ilości, wielkości i głębokości zmian naczyniowych. Dużego stopnia zaczerwienie, obrzęk i/lub zasinienie zwykle ustępuje po kilku dniach. Dopuszczalna jest różna zmienność indywidualna w długości utrzymywania się zmian po zabiegu. Konieczne jest powtarzanie zabiegu co 3-4 tygodnie, ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie, średnio 3-5 zabiegów. Niezbędna protekcja UVAB do minimum 4 tygodni od ostatniego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegów systemem IPL

 • Ciąża
 • Świeża opalenizna lub samoopalacz
 • Używanie kremów z retinolem (przestać używać na miesiąc przed zabiegiem)
 • Leki światłouczulające (retinoidy, zioła dziurawiec, nagietek)
 • Choroba nowotworowa
 • Bielactwo, łuszczyca
 • Peeling (nie używać do tygodnia przed zabiegiem)
 • Depilacja woskiem lub pensetą do miesiąca przed zabiegiem (głównie przed zabiegami depilacji)
 • Stosowanie antykoagulantów

Przed zabiegiem…
Nie należy stosować środków drażniących skórę, depilacji woskiem, peelingów chemicznych. 

cena: 80zł


Elektrokoagulacja – Usuwanie naczynek i włókniaków

Elektrokoagulacja jest zabiegiem wykorzystującym prąd elektryczny. Stosuje się ją w celu usunięcia rozszerzonych naczynek krwionośnych, rubinków czy włókniaków. Przy pomocy elektrod bądź specjalnej igły emitującej prąd doprowadza się do kontrolowanego ścinania białka w tkankach.

Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od rozległości zmian skórnych. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk skóry, zaczerwienienie i wrażliwość, jednak objawy te szybko ustępują i wkrótce po zabiegu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Następnego dnia spodziewane jest wystąpienie strupków w miejscu zabiegu, jednak powinny zagoić się one w ciągu 4-5 dni. W celu przyspieszenia regeneracji skóry stosuje się maści gojące.

Cena: od 120zł


Mezoterapia Igłowa

Polega na wprowadzeniu śródskórnym koktajlu zawierającego: kwas hialuronowy, witaminy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe, czy aminokwasy.  Składniki te mają na celu przeciwdziałać starzeniu się skóry, rewitalizować i nawilżać  zmęczoną, matową skórę oraz wygładzać powierzchowne zmarszczki.

Cena: od 350zł


Mezoterapia mikroigłowa

To metoda rewitalizacji skóry oraz stymulacji jej zdolności regeneracyjnych. Podczas zabiegu wykorzystujemy Dermapen, który powoduje mikronakłucia na skórze, a w nie wprowadzany jest wybrany preparat odżywczy. Te minimalne mikrourazy dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Meso BB to światowej sławy serum stosowane do trwałego rozświetlania skóry i maskowania jej niedoskonałości. Innowacyjna formuła nasycona w naturalne pigmenty pozwala na uzyskanie efektu niezmywalnego makijażu i trwałego efektu promiennej i rozświetlonej skóry przez cały rok. Za pomocą dermapen’a wprowadza się w skórę cząsteczki pigmentu i highlightera, dzięki temu skóra nabiera zdrowego blasku i efektywnie odbija naturalne światło. Meso BB to również serum pielęgnacyjne, zawierające także wysokostężony kwas hialuronowy oraz szereg składników odżywczych, potęgujących efekty terapii. Nadanie odpowiedniego kolorytu jest stopniowe, a do jego utrwalenia potrzeba ok 3-4 zabiegów. Efekty terapii są czasowe i pozbawione ryzyka niepożądanej modyfikacji koloru pigmentu w skórze.

cena: 250zł


Karboxyterapia

Zabieg polega na podskórnym i śródskórnym wstrzykiwaniu medycznego, czystego dwutlenku węgla przy pomocy niewielkiej, bardzo cienkiej igły. Gaz przenika do okolicznych tkanek, wywołuje rozszerzenie naczyń krwionośnych oraz powstanie nowych. Prowadzi to do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i  składników odżywczych w obszarze poddawanym zabiegowi. Zabieg szczególnie polecany do:

 • rozjaśnienia cieni pod oczami
 • redukcji cellulitu
 • likwidacji rozstępów
 • usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej
 • poprawy wiotkości skóry
 • zapobiegania wypadaniu włosów
 • ogólnym odmłodzeniu skóry

Cena: od 70zł


Stymulatory tkankowe

To substancje, które dają nam naturalny efekt odmładzania skóry bez zmiany rysów twarzy. Odmładzanie skóry za pomocą stymulatorów opiera się na stymulowaniu a nie na wypełnianiu tkanek jak w przypadku kwasu hialuronowego. Po wykonaniu serii zabiegów z użyciem stymulatorów skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta, a zmarszczki ulegają wypłaceniu. Zatem, jeżeli zależy nam aby efekt zabiegu utrzymywał się dłużej i był bardziej naturalny wówczas możemy skorzystać ze stymulatorów tkankowych.

Cena: 400 – 900zł