Medycyna Estetyczna

Kwas hialuronowy

Na przestrzeni ostatnich lat był wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny: okulistyce, reumatologii, chirurgii dentystycznej oraz oczywiście w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie. Jest podstawowym składnikiem skóry, który umożliwia utrzymywanie wody w tkankach. Wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, co prowadzi do zwiotczenia skóry. Staje się ona wysuszona, pojawiają się delikatne linie a potem głębsze zmarszczki. Policzki  wargi tracą swoją objętość. Dzięki  działaniu  kwasu   hialuronowego,   który   nawilża i nadaje objętości – Surgiderm, Jvederm, Restylane wygładza zmarszczki, modeluje wargi i poprawia kontur twarzy.


Modelowanie konturów twarzy (Wolumetria)

Wolumetria twarzy czyli lifting i modelowanie konturów twarzy ma za zadanie skorygować lub przywrócić właściwy kształt twarzy i nadać jej młodszy, harmonijny wygląd.

Stosuje się go po to aby wymodelować skronie, policzki, brodę czy żuchwę. Zabieg ten znajduje również zastosowanie do likwidacji tzw. chomików, czyli opadających policzków. Najczęściej dotyczy to osób po 50 roku życia. Wolumetria pozwala uzyskać prawidłowe proporcje i zadbać o odpowiednią symetrię twarzy oraz spłycić bruzdy.


Modelowanie i powiększanie ust

Dla wielu ludzi usta stanowią sedno atrakcyjnego wyglądu. Często o nich zapominamy w aspekcie zwalczania oznak starzenia. Z upływem czasu mają one skłonność do wysychania i utraty objętości i kształtu.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wybieranych zabiegów. Cieszy się on ogromną popularnością nie tylko wśród gwiazd i celebrytów, ale także zwykłych kobiet , które pragną poprawić swój wygląd i czuć się atrakcyjniej.

Zbyt małe, wąskie lub asymetryczne usta to jeden z najczęstszych problemów estetycznych z którymi borykają się kobiety.Dzięki zabiegom medycyny estetycznej możliwe jest szybkie, bezpieczne i efektywne skorygowanie kształtu warg,  nadanie im upragnionej objętości, witalności, nawilżenia czy wyraźnego odmłodzenie ich okolic.

Powiększenie ust i modelowanie warg są możliwe za sprawą kwasu hialuronowego. Dzięki jemu wargi stają się pełne i jędrne, a skóra wokół nich zostaje wyrażnie wygładzona.

Z zabiegu powiększenia ust korzystają kobiety, które chcą dokonać drobnej korekty w swoim wyglądzie, jak i te pragnące uzyskać kompleksowy efekt rewitalizacji, odmłodzenia warg oraz ich okolic.

Dlatego jeżeli i Tobie marzą się pełne, zmysłowe , atrakcyjne wargi , koniecznie zdecyduj się na powiększenie ust.


Mezoterapia

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. To najczęściej wybierany zabieg rewitalizujący skórę twarzy, szyi ,dekolt, głowy. Polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak: witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej obszarów poddanych zabiegowi.

W medycynie estetycznej do mezoterapii  wykorzystuje się najczęściej gotowe preparaty produkowane pod kątem likwidacji konkretnego problemu.

Mezoterapia słynie z efektywnego odżywiania  i głębokiego nawilżania skóry. W efekcie zabiegu nasza skóra doświadcza silnej rewitalizacji. Pełny efekt mezoterapii widoczny jest po serii 3 zabiegów. Powinny odbywać się cyklicznie co 2-4 tygodnie, a na podtrzymanie efektu kuracji raz na  5-6 miesięcy.

Mezoterapia to zabieg bezpieczny i mało bolesny. Wykonuje się miejscowe iniekcje podskórne  bardzo cienką i krótką igłą w odstępach około 1cm między miejscami nakłuć.

Efekt działania Mezoterapii

 • Aktywnie, trwale i głęboko nawilża naskórek.
 • Zwalcza oznaki starzenia się skóry.
 • Zwiększa elastyczność skóry.
 • Tworzy powłokę chroniącą przed wolnymi rodnikami.

Botox

Każdego dnia, gdy uśmiechamy się, lub też marszczymy brwi następuje skurcz mięśnia naszej twarzy. W wyniku tego powstają fałdy skórne powodujące zmarszczki. Zmarszczki te z upływem lat stają się coraz bardziej widoczne. Z pomocą w likwidowaniu problemów wywołanych przez kurczenie się mięśni czyli powstałych zmarszczek przychodzi nam toksyna botulinowa – botox.

Jest to zabieg dzięki któremu możemy odmłodzić twarz poprzez czasowe blokowanie przekazywania impulsów nerwowych, porażających w ten sposób skurcze mięśniowe. W zabiegach wykorzystywana jest oczyszczona postać toksyny botulinowej. Wstrzyknięcie odpowiednich, niewielkich dawek preparatu likwiduje i zapobiega zmarszczkom mimicznym  wywołanym przez kurczenie się mięśni twarzy. Powoduje on rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, działa jedynie w obrębie mięśni do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

Efekt działania toksyny pojawia się stopniowo a przywrócenie funkcji zakończeń nerwowo mięśniowych , zachodzi po około 4-6 miesiącach. Działanie toksyny botulinowej  nie zmienia wyrazu twarzy, natomiast zmarszczki znikają. Zabieg w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej nie powoduje tzw. zamrożenia mimiki twarzy.

Przed

Po


Zabieg osoczem bogatopłytkowym REGENERIS

Regeneris, zwany także przez pacjentów  „Wampirzym Liftingiem” to specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z Twojej własnej krwi.  Regeneris zawiera komórki i czynniki wzrostu z Twojej krwi, które pobudzają skórę do regeneracji, dzięki czemu odzyskuje ona młodzieńczą witalność. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Jest przy tym produktem w 100% biokompatybilnym, a rewitalizacja skóry twarzy możliwa jest dzięki, tzw. Autologicznej Odnowie Komórkowej (ACR ? Autologous Cellular Regeneration) ? czyli regeneracji komórek skóry, dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i komórek macierzystych.

Zabieg osoczem działa poprzez aktywację płytek krwi zawartych w osoczu, bogatopłytkowym do produkcji specyficznych czynników wzrostu, które:

 • pobudzają procesy regeneracji tkanek
 • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
 • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
 • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

Lipoliza Iniekcyjna

 Jest to zabieg, który polega na podaniu preparatu będącego  bardzo silnym spalaczem bezpośrednio w miejsce, w którym znajduje się nadmiar tkanki tłuszczowej. Lipoliza iniekcyjna to zabieg na miejscową redukcję tkanki tłuszczowej w danej okolicy. Terapia jest skuteczna i dedykowana dla osób o prawidłowej masie ciała lub z niewielką nadwagą i lokalnym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej. Metoda ta pozwala na skuteczne spalanie tłuszczu nagromadzonego w okolicach:

 • podbródka
 • brzucha
 • ramion
 • bryczersów
 • ramion
 • wewnętrznych partii ud.

Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, nieoperacyjna metoda usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten wykonywany przez lekarz medycyny estetycznej jest w pełni bezpieczny.